انواع لینک سازی

 ۱- لینک های داخلی

لینک سازی داخلی یعنی لینک کردن به صفحات داخلی سایت

۲- لینک های خارجی

یکی از مباحث مهم در سئو سایت داشتن لینک های خارجی یا بک لینک است.به زبان ساده بک لینک لینکی است که از سایتی به سایت دیگر داده میشود.به عبارت دیگر منظور از بک لینک متن یا تصاویری هستند که با کلیک  روی آنها به سایت دیگری در اینترنت منتقل میشوید.برسی بک لینک ها یکی از راه های اصلی گوگل برای ایندکس صفحات جدید است.تعداد و کیفیت بک لینک ها بر رتبندی گوگلنتیجه مستقیم دارد.هرچقدر سایت های معتبر به صفحات شما بیشتر لینک داده باشد شانس شما برای دیده شدن در گوگل و ارزشیابی بیشتر میشود.

تفاوت بک لینک فالو و نوفالو

فالو(Fallow)

یکی از معیارهای گوگل برای شناسایی سایت های قابل اعتماد اسنفاده از لینک ها است.زمانی که لینک مطالب سایت شما در سایت دیگری قرار بگیرد گوگل تشخیص میدهد که سایت شما قابل اعتماد و کاربردی است و سایت شمارا به عنوان سایت قابل اعتماد در رده های بالا نشان میدهد لینک فالو همان لینکی است لینک هایلی فالو از سایت های دیگر به مطلبی از سایت شما اشاره می کنند. هر چقد لینک ها به سایت شما بیشتر باشد در دره بندی گوگل وضعیت بهتری خواهید داشت.

نوفالو(Nofallow)

لینک های نوفالو اشاره ای به سایت دیگر ندارد.یعنی برای استفاده شخصی قرار میگیرد و موتورهای جستجو آن را نمیخواند و از روی آن رد میشود و هیچ ارزشی برای گوگل ندارد.

انکر تکست

انکر تکست به این معنی است که لینک بر روی چه عبارتی لینک شده است

مثال: آموزش رایگان سئو در اینجا انکر تکست مورد نظر ما چیزی جز آموزش رایگان سئو نیست.

زمانی که گوگل یک بک لینکی که به سایت شما اشاره میکند را میبیند به انکر تکست توجه زیادی دارد و ارزش و اعتبار سایت شما در این عبارت خواهد بود برای مثال اگر سایت شما به کلمه «طراحی سایت» لینک شده باشد جایگاه شما وقتی کاربر کلمه طراحی سایت را سرچ میکند بهتر خواهد بود .

انکر تکست های منطبق با اصول سئو چه ویژگی هایی دارند

  • ساده و مشخص باشند
  • هدفمند باشند
  • چگالی کیلد واژه های آن کم باشد

انکر تکست ساده مشخص باشد به چه منظور است:

هنوز گوگل تعداد کاراکتر های مشخصی برای یک انکرتکست را مشخص نکرده است اما بهتر است که که تا حد امکان ساده و مشخص باشد.

  • صحفه مورد نظر باید به بهترین و صادقانه ترین شکل توصبف شود
  • کاربران تشویق شوند روی ان کلیک کنند

هدفمند باشد

موتورهای جستجو با گذشت زمان پیشرفته تر شد اند طوری که اگر موتور جستجو تشخسص دهد عبارت لینک شده و صفحه مورد نطر به خوبی مرتبط هستند هم صفحه لینک شده هم صفحه صفحه لینک دهنده هر دو شانس خوبی برای کسب رتبه بالاتری در گوگل دارند.

چگالی کیلد واژه های آن کم باشد

بعد از آخرین الگوریتم پنگوئن گوگل با دقت بیشتری به دنبال انکرتکست ها و کلید واژه ها میگردد. اگر شما لینک های زیادی با انکر تکست یکسانی  داشته باشید گوگل به این مسئله مشکوک میشود که ممکن است لینک ها واقعی نباشند و فقط برای فریب کاربر باشند

فهرست
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در واتساپ شخص مورد نظر خود را انتخاب کنید.
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم